Terapia integracji sensorycznej to proces, którego celem jest organizacja wrażeń zmysłowych, tak by dziecko coraz lepiej radziło sobie z codziennymi wyzwaniami i zadaniami. Terapia SI poprzedzona jest diagnozą procesów sensorycznych. Tylko na podstawie rzetelnie przeprowadzonej diagnozy, terapeuta może stworzyć adekwatny do potrzeb i możliwości dziecka plan terapii. Jeśli rodzice lub opiekunowie nie są pewni, czy trudności dziecka wynikają z zaburzeń integracji sensorycznej, zapraszamy na konsultację ze specjalistą integracji sensorycznej.
Na czym polega terapia integeracji sensorycznej?
Terapię integracji sensorycznej można nazwać naukową zabawą. Zajęcia terapeutyczne w ramach integracji sensorycznej polegają na zapewnieniu dziecku przez terapeutę, angażujących i interesujących aktywności w formie zabawy. Zabawa powinna odpowiadać potrzebom sensorycznym konkretnego dziecka. Jej celem jest poprawa funkcjonowania w codziennym życiu. Przede wszystkim sprzyja ona przygotowaniu układu nerwowego dziecka do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Dzięki angażującej zabawie w mózgu dziecka powstają połączenia neuronalne, które są bazą dla kolejnych, wyższych umiejętności. Brak rozwoju poszczególnych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju jest źródłem trudności w funkcjonowaniu dziecka. Szansa na sukces w terapii jest tym większa, im dziecko jest młodsze, ale zawsze warto próbować.
Terapia integracji sensorycznej w ACdictum trwa 50 minut. Prowadzona jest przez certyfikowanych diagnostów i terapeutów integracji sensorycznej.
W ofercie mamy także:
- Zintegrowaną terapię integracji sensorycznej z terapią logopedyczną;
- Zintegrowaną terapię integracji sensorycznej z terapią ręki;
- Zintegrowaną terapię integracji sensorycznej z terapią pedagogiczną.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Pracowni w zakładce: Cennik i Regulamin.